AT04-18PA-BM13
DigiKeys produktnummer
889-AT04-18PA-BM13-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT04-18PA-BM13
Beskrivning
18 POSITION, PCB RECEPTACLE, FLA
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 18 positioner 0,184" (4,68mm)
Kategori
Fästtyp
Hasphållare
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,128" (3,25mm)
Serie
Isoleringshöjd
1,010" (25,65mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Nickel
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Kortguide
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal rader
3
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Grå
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
13A
Stil
Spänningsvärde
250V