AT04-12PA-BM01
AT04-12PA-BM01
AT Series™ Connectors Overview
AT04-12PA-BM01
DigiKeys produktnummer
889-1917-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT04-12PA-BM01
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AT04-12PA-BM01 Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasphållare
Tillv.
Isoleringshöjd
0,835" (21,21mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Termoplast
Kontakttyp
Stift
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal rader
2
Ingångsskydd
IP67
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grå
Stil
Strömklassning (Ampere)
13A