AHDP06-24-91S-BS2-K10M
DigiKeys produktnummer
889-2837-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AHDP06-24-91S-BS2-K10M
Beskrivning
CONN PLUG FMALE 9P NICKEL CRIMP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9 Positioner rund kontakt Stickdon (honuttag) Crimp
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Nickel
Tillv.
Färg
Svart
Serie
Ingångsskydd
IP67/IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Förpackning
Bulk
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Bakstycke, rörinföring, kopplingsmutter
Kontaktdonstyp
Skärmning
Antal positioner
9
Strömklassning (Ampere)
13A, 25A, 60A
Skalstorlek - insats
24-91
Spänningsvärde
24VDC
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C