T21AH-M0607-505A3030-TA
DigiKeys produktnummer
1993-T21AH-M0607-505A3030-TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T21AH-M0607-505A3030-TA
Beskrivning
POT 5M OHM 1/4W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
5M Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,25W, 1/4W PC-stift
Resistans (Ohm)
5M
Tolerans
±30%
Styrdonslängd
2,362" (60,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Storlek - kropp
Rund - 0,846" diam. (21,50mm)