T21AH-M0607-105A2020-TA
DigiKeys produktnummer
1993-T21AH-M0607-105A2020-TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T21AH-M0607-105A2020-TA
Beskrivning
POT 1M OHM 1/4W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1M Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,25W, 1/4W PC-stift
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Amphenol Piher Sensing Systems
Justeringstyp
Sidojustering
Serie
Rotation
310°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
1M
Styrdonstyp
Runt
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
2,362" (60,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
M10 x 0,75
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 0,846" diam. (21,50mm)