PT15NH06-203A2020-S
DigiKeys produktnummer
1993-PT15NH06-203A2020-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT15NH06-203A2020-S
Beskrivning
TRIMMER 20KOHM 0.25W PC PIN SIDE
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,25W, 1/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Sidojustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Justeringstyp
Sidojustering
Resistans
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)
Tolerans
±20%