PT15NH05-474A2020-I-PM-S
DigiKeys produktnummer
1993-PT15NH05-474A2020-I-PM-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT15NH05-474A2020-I-PM-S
Beskrivning
TRIMMER 470K OHM 0.25W PC PIN
Detaljerad beskrivning
470 kOhms 0,25W, 1/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Sidojustering
Tolerans
±20%
Justeringstyp
Sidojustering
Resistans
470 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)