SFW18R-1STE1HLF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
GCT
I lager: 3 893
Datablad
18 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
SFW18R-1STE1HLF
DigiKeys produktnummer
SFW18R-1STE1HLF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW18R-1STE1HLF
Beskrivning
CONN FFC FPC BOTTOM 18POS 1MM RA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFW18R-1STE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
100V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
18
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)