SFW16S-2STAE1LF
DigiKeys produktnummer
609-SFW16S-2STAE1LFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-SFW16S-2STAE1LFCT-ND - Remsbit (CT)
609-SFW16S-2STAE1LFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW16S-2STAE1LF
Beskrivning
CONN FPC VERT 16POS 1MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 positioner FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
SFW16S-2STAE1LF Modeller
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Termoplast (glasfylld)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Termoplast (glasfylld)
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Antal positioner
16
Strömklassning (Ampere)
1A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Lödmetall
Hopkopplingscykler
20
FFC, FCB-tjocklek
0,33mm
Basproduktens nummer
Höjd över kort
0,209" (5,30mm)