SFW15R-1STE1LF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SFW15R-1STE1LF |
Beskrivning | CONN FFC FPC BOTTOM 15POS 1MM RA |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 15 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SFW15R-1STE1LF Modeller |
Kategori | Kabeländtyp Rak |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Serie | Kontaktytbehandling Tenn |
Artikelstatus Aktiv | Styrdonsmaterial Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld) |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Egenskaper Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF) |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 100V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Antal positioner 15 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stigning 0,039" (1,00mm) | Strömklassning (Ampere) 1A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Brown |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Hopkopplingscykler 20 |
Höjd över kort 0,106" (2,70mm) | Basproduktens nummer |