SFW15R-1STAE1LF_ViewB
SFW15R-1STAE1LF
DigiKeys produktnummer
609-SFW15R-1STAE1LFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-SFW15R-1STAE1LFCT-ND - Remsbit (CT)
609-SFW15R-1STAE1LFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW15R-1STAE1LF
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 15POS 1MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFW15R-1STAE1LF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
100V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
15
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Böjt stift
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)