SFW13R-2STE1LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Samtec Inc.
I lager: 0
Datablad
13 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
SFW13R-2STE1LF
DigiKeys produktnummer
SFW13R-2STE1LF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW13R-2STE1LF
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 13POS 1MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFW13R-2STE1LF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Kontaktytbehandling
Tenn
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
100V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
13
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
20
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)