SFW12R-1STE1LF
SFW12R-1STE1LF
DigiKeys produktnummer
609-1900-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-1900-1-ND - Remsbit (CT)
609-1900-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW12R-1STE1LF
Beskrivning
CONN FFC FPC BOTTOM 12POS 1MM RA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFW12R-1STE1LF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
100V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
12
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
20
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)