SFW11R-1STAE5LF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
11 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
SFW11R-1STAE5LF
DigiKeys produktnummer
SFW11R-1STAE5LF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW11R-1STAE5LF
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 11POS 1MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFW11R-1STAE5LF Modeller
Kategori
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Låsfunktion
Skjutlås
Serie
Kabeländtyp
Konisk
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling
Guld
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Antal positioner
11
Stigning
0,039" (1,00mm)
Lödmetall
Styrdonsfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,33mm