SFW10R-4STE1LF
SFW10R-4STE1LF
DigiKeys produktnummer
609-1899-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-1899-1-ND - Remsbit (CT)
609-1899-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFW10R-4STE1LF
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 10POS 1MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFW10R-4STE1LF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad (konisk)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
100V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
10
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)