SFV35R-1STE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-SFV35R-1STE1HLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-SFV35R-1STE1HLFCT-ND - Remsbit (CT)
609-SFV35R-1STE1HLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV35R-1STE1HLF
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 35POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
35 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFV35R-1STE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Kontaktytbehandling
Tenn
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
35
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)