SFV30R-1STE9HLF
DigiKeys produktnummer
609-SFV30R-1STE9HLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-SFV30R-1STE9HLFCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV30R-1STE9HLF
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.5MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), glasfylld, halogenfri
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
30
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)