SFV24R-2STE1HLF
SFV24R-2STE1HLF
SFV24R-2STE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-4321-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-4321-1-ND - Remsbit (CT)
609-4321-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV24R-2STE1HLF
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 24POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
24 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFV24R-2STE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Kontaktytbehandling
Tenn
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
24
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)