SFV16R-2STBE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-SFV16R-2STBE1HLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-SFV16R-2STBE1HLFCT-ND - Remsbit (CT)
609-SFV16R-2STBE1HLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV16R-2STBE1HLF
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 16POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
16 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFV16R-2STBE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Kontaktytbehandling
Guld
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
16
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)