SFV12R-3STBE1HLF
SFV12R-3STBE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-5196-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-5196-1-ND - Remsbit (CT)
609-5196-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV12R-3STBE1HLF
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFV12R-3STBE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon, glasfylld, halogenfri
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
12
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Beige
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)