ME1014013401101
DigiKeys produktnummer
609-ME1014013401101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ME1014013401101
Beskrivning
CONN EDGE DUAL FML 140POS 0.024
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140 positioner Hona Kontakt Ospecificerat - dubbel kant Guld 0,024" (0,60mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ME1014013401101 Modeller
Kategori
Utläsning
Dubbelt
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Kortkant, väggmontering
Serie
Terminering
Lödmetall
Förpackning
Tråg
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Korttyp
Ospecificerat - dubbel kant
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kön
Hona
Kontakttyp
Cantilever
Antal positioner/bricka/rad
28; 14; 28
Färg
Svart
Antal positioner
140
Flänsfunktion
Grenslemonteringsöppning, ogängad, 0,087" (2,20mm)
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal rader
2
Material - isolering
Termoplast
Stigning
0,024" (0,60mm)