HFW14R-1STE1H1LF
DigiKeys produktnummer
609-HFW14R-1STE1H1LFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-HFW14R-1STE1H1LFCT-ND - Remsbit (CT)
609-HFW14R-1STE1H1LFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HFW14R-1STE1H1LF
Beskrivning
CONN FFC FPC BOTTOM 14POS 1MM RA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HFW14R-1STE1H1LF Modeller
Kategori
Höjd över kort
0,075" (1,90mm)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kabeländtyp
Rak eller konisk
Serie
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
14
Strömklassning (Ampere)
1A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Höljesfärg
Svart
Terminering
Lödmetall
Hopkopplingscykler
30
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm