HFW10R-1STAE1H1LF
DigiKeys produktnummer
HFW10R-1STAE1H1LF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HFW10R-1STAE1H1LF
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 10POS 1MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HFW10R-1STAE1H1LF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
10
Strömklassning (Ampere)
1A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Höljesfärg
Svart
Terminering
Lödmetall
Hopkopplingscykler
30
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Basproduktens nummer
Höjd över kort
0,075" (1,90mm)