DEV2V2S343H40LF
DigiKeys produktnummer
DEV2V2S343H40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DEV2V2S343H40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 2POS VERT SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 (ström) positioner D-Sub, kombination Kontakt, honsocklar och hanstift kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DEV2V2S343H40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Kontakt, honsocklar och hanstift
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
1 (DE, E) - 2V2, 2W2C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C