DDO50S565MTLF
DigiKeys produktnummer
5831-DDO50S565MTLF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DDO50S565MTLF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Primärt material
Metall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling
Guld, GXT™
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonsutförande
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
5A
Antal positioner
Dornavstånd
0,409" (10,40mm)
Antal rader
3
Egenskaper
Monteringsfästen
Monteringstyp
Spänningsvärde
300V
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D)
Dielektriskt material
Termoplast
Kontakttyp
Signal
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Flänsfunktion
Hölje/skal (4-40)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C