DDM50S332N | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DDM50S332N-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DDM50S332N |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 50 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DDM50S332N Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, gul kadmiumpläterad |
Förpackning Bulk | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktyta, tjocklek 50µin (1,27µm) |
Kontaktdonsutförande | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Strömklassning (Ampere) 7,5A per kontakt |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 3 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Skalstorlek, kontaktlayout 5 (DD, D) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |