DD50P364TXLF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-5905-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DD50P364TXLF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DD50P364TXLF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tennpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld, GXT™ |
Förpackning Tråg | Kontaktyta, tjocklek Flash |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 5A per kontakt |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Jordningsindenteringar |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 3 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Skalstorlek, kontaktlayout 5 (DD, D) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |