DCM37S500M
DigiKeys produktnummer
DCM37S500M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCM37S500M
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
37 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DCM37S500M Modeller
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C