DCM37S343 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DCM37S343-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DCM37S343 |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 37 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DCM37S343 Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, gul kadmiumpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Ingångsskydd Svår miljö |
Kontaktdonsutförande | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Strömklassning (Ampere) 7,5A per kontakt |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Skalstorlek, kontaktlayout 4 (DC, C) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |