Bilden för DCM21WA4SN är inte tillgänglig
DCM21WA4SN
DigiKeys produktnummer
DCM21WA4SN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCM21WA4SN
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 21POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21 (17 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCM21WA4SN Modeller
Kategori
Kontakttyp
Signal och ström (inkluderas inte)
Tillv.
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Serie
Terminering
Lödkopp
Förpackning
Tråg
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, kadmiumpläterad
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Dielektriskt material
Termoplast
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C