DC8W8S500G40LF
DigiKeys produktnummer
DC8W8S500G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DC8W8S500G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 8POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
8 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DC8W8S500G40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C