DC8W8P500G40LF
DigiKeys produktnummer
DC8W8P500G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DC8W8P500G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 8POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
8 (ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DC8W8P500G40LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C