DC27W2PA00LF
DC27W2PA00LF
DC27W2PA00LF
DigiKeys produktnummer
609-6106-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DC27W2PA00LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 27POS SOLDER CUP
Detaljerad beskrivning
27 (25 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DC27W2PA00LF Modeller
Terminering
Lödkopp
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 27W2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C