DC25W3S500G00LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DC25W3S500G00LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DC25W3S500G00LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DC25W3S500G00LF Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tennpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 7,5A |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Kortlås, monteringsstöd |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Skalstorlek, kontaktlayout 4 (DC, C) - 25W3 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |