DBV5W5S500G30LF
DigiKeys produktnummer
DBV5W5S500G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBV5W5S500G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 5POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
5 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DBV5W5S500G30LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 5W5
Arbetstemperatur
-55°C-125°C