DBV5W5S343G40LF
DigiKeys produktnummer
DBV5W5S343G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBV5W5S343G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 5POS VERT SOLDER
Detaljerad beskrivning
5 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DBV5W5S343G40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 5W5
Arbetstemperatur
-55°C-125°C