DBV5W5P80C6M40LF
DigiKeys produktnummer
DBV5W5P80C6M40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBV5W5P80C6M40LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 5P R/A PRESS-FIT
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 (ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DBV5W5P80C6M40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Tillv.
Terminering
Tryckmontering
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,374" (9,50mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C