DBO5W5S500G30LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-DBO5W5S500G30LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DBO5W5S500G30LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 5POS R/A SOLDER |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 5 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DBO5W5S500G30LF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 30A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,458" (11,64mm) |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Kortlås, monteringsstöd |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 1 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 3 (DB, B) - 5W5 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |