DBO13W3P500G30LF
DigiKeys produktnummer
DBO13W3P500G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBO13W3P500G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DBO13W3P500G30LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Arbetstemperatur
-55°C-125°C