DBMV25P500
DigiKeys produktnummer
DBMV25P500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBMV25P500
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DBMV25P500 Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, gul kadmiumpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C