DB9W4S500G40LF
DigiKeys produktnummer
DB9W4S500G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DB9W4S500G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9 (5 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DB9W4S500G40LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Färg
Grön
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Brons, fosforbrons
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 9W4
Arbetstemperatur
-55°C-125°C