DB9W4P500G30LF
DigiKeys produktnummer
DB9W4P500G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DB9W4P500G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9 (5 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DB9W4P500G30LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Färg
Grön
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 9W4
Arbetstemperatur
-55°C-125°C