Bilden för DB17W2S300A30LF är inte tillgänglig
DB17W2S300A30LF
DigiKeys produktnummer
DB17W2S300A30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DB17W2S300A30LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 30A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Dielektriskt material
Termoplast
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Mässing
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C