DAV7W2P700G30LF
DigiKeys produktnummer
DAV7W2P700G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV7W2P700G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 7POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7 (5 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DAV7W2P700G30LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,318" (8,08mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Arbetstemperatur
-55°C-125°C