DAV3W3S500G30LF
DigiKeys produktnummer
DAV3W3S500G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV3W3S500G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DAV3W3S500G30LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C