DAV3W3P743M30LF
DigiKeys produktnummer
DAV3W3P743M30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV3W3P743M30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
EDA-/CAD-modeller
DAV3W3P743M30LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,374" (9,50mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C