DAV3W3P300G30LF
DigiKeys produktnummer
DAV3W3P300G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV3W3P300G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 3POS VERT SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DAV3W3P300G30LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C