DAV3V3S500H30LF
DigiKeys produktnummer
DAV3V3S500H30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV3V3S500H30LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Kontakt, honsocklar och hanstift kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DAV3V3S500H30LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, honsocklar och hanstift
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Arbetstemperatur
-55°C-125°C