DAV11W1P043A00LF
DigiKeys produktnummer
DAV11W1P043A00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAV11W1P043A00LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Kategori
Kontakttyp
Signal och ström (inkluderas inte)
Tillv.
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (4-40)
Serie
Terminering
Lödkopp
Förpackning
Tråg
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C