DAP15S065TLF
DAP15S065TLF
DAP15S065TLF
DigiKeys produktnummer
609-2811-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAP15S065TLF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DAP15S065TLF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Tillv.
Terminering
Lödkopp
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld, GXT™
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonsutförande
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Antal positioner
Spänningsvärde
1000V
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C